~~Twilight~~Lovers~~

Un forum unde ne intalnim toti fanii The Twilight Saga

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Despre New Moon

In jos 
AutorMesaj
jane_hamilton
Moderator

Data de inscriere : 05/11/2009
Varsta : 25
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Despre New Moon   Mier Dec 30, 2009 1:10 pm

mie mi-a venit sa plang cand a spus Edward pasajele alea din "Romeo si Julieta"..cu atatea sentimente... Sad mi-am luat-o si pe tlf faza aia Smile)

Admin
Admin

Data de inscriere : 03/11/2009
Varsta : 23
Localizare : In mijlocul Iadului, in Raiul personal

MesajSubiect: Re: Despre New Moon   Joi Dec 24, 2009 10:05 pm

si mie mi-a placut de Victoria...bestiala si aproape am palans acolo unde era Bella singura,dupa despartie si canta Likke Li-possibility :X:X:X:X si faza cu petrecerea a fost tare si votul :X:X:X Rose m-a intristat bineinteles Volturii ,no comm :X:X:X oricum..Alec a fost cam insignicativ...anyway, prea mult Jacob in rest filmul,GENIAL lol!

with the dark curls,the dimples he showed even while he was screaming in pain,the strahge innocence witch was so out of place on a grown man's face...he reminded me of Vera's little Hanry...I didn't want him to die and even tought I hated this life I was selfish enough to ask Carlisle to change him for me. b]He's [/b]exactly[ the kind of person someone like me needs and oddly enough he needs me too.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://twilight-lovers.forumz.ro
jane_hamilton
Moderator

MesajSubiect: Re: Despre New Moon   Mier Dec 23, 2009 2:36 pm

Buna asta Mona lol! eu l-am vazut deja de 4 ori parca Smile)) dar nu o sa-l mai vad de 20, ca Twilight Sad

Simple Forks Liver
Simple Forks Liver

Data de inscriere : 22/12/2009

MesajSubiect: Re: Despre New Moon   Mier Dec 23, 2009 2:23 pm

da,cred ca a fost senzatie Victoria I love you intr'adevar prea mult Jacob..cred ca din cauza asta nu o sa il vad de 20 de ori asa cum am vazut twilight Laughing
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
jane_hamilton
Moderator

MesajSubiect: Re: Despre New Moon   Mier Dec 23, 2009 12:54 pm

Victoria a fost bestiala Nepoticoo! Si scenele c Volturi au fost bestiale, mai ales lupta aia, si bineinteles Jane.A fost reusit filmu'. Cartea...prea mult Jacob...Imi venea s-o rup in doua Laughing

Admin
Admin

Data de inscriere : 03/11/2009
Varsta : 24
Localizare : in the drak side of haven....with Edward :X

MesajSubiect: Re: Despre New Moon   Mier Dec 23, 2009 12:41 pm

Poi ce sa zik am citit cartea binte inteles....amplans cand dadeam de filele alea cu NOIEMBRIE,DECEMBRIE...... asa dupa m-am suparat pe carte ca trebuia sa il suport pe Jake atatea pagini Smile)....si nu am mai citit o saptamana din ea.....si acm sa zik despre film poi ce pot sa spun si la asta .....a fost calumea.....si eu sunt deacord cu u matusicoo ca lentilele erau prea proeminente...si Victoria a fost fenomenala si ca sa il citez pe Adi un prieten:"Mie mi-au placut doar luptele dintre varcolaco cu varcolaci si cu varcolaci si vampiriii si dintre Volturi si Edward Smile) " deci filmu in mare parte a fost grozav :X

"This is about my soul?Take it i don't wannet without you!"
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://ghostwisperer.forumgratuit.ro/
jane_hamilton
Moderator

MesajSubiect: Re: Despre New Moon   Mier Dec 23, 2009 12:21 am

Despre film? pai:-? m-au cam enervat lentilele alea prea proeminente lol! daar, a fost ok..faza cu Victoria a fost mortala king

Simple Forks Liver
Simple Forks Liver

Data de inscriere : 22/12/2009

MesajSubiect: Re: Despre New Moon   Mar Dec 22, 2009 11:45 pm

cu totii am citit cartea I love you si acum ca a aparut si filmul...ce parere aveti? Very Happy
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
B3lls&am
Vizitator

MesajSubiect: New Moon   Mar Dec 22, 2009 10:49 pm

[b][i] eu am citit si cartea si am citit si ce ai scris tu aici matusico Very Happy Razz cheers

Sus In jos
jane_hamilton
Moderator

MesajSubiect: Despre New Moon   Sam Noi 07, 2009 10:37 pm

Atentie! Rezumatul urmator poate contine prea multe detalii. Daca nu ati citit cartea(ceea ce cred ca e imposibil), va sfatuiesc sa nu citti mai departe Twisted Evil
Luna Noua

Cartea ne-o prezintă pe Bella înspăimântată de împlinirea vârstei de optsprezece ani, care semnifică un an în plus faţă de vârsta fizică a iubitului ei, Edward. În timpul aniversării organizate pentru ea de către familia Cullen, ea se taie accidental într-o foaie de hârtie şi este atacată de Jasper, fratele lui Edward, ceea ce îl face pe acesta din urmă să se gândească în mod serios asupra pericolului permanent la care o expune. Crezând că aşa este mai bine pentru ea, Edward hotărăşte să se despartă de ea, şi o anunţă că el şi familia lui se vor muta din Forks. Bella insistă să vină cu el, însă Edward îi spune că nu o mai iubeşte. Plecarea lui o aruncă pe Bella într-o depresie şi o suferinţă profundă.

Câteva luni mai târziu, neştiind ce să mai facă pentru a o scoate din starea de depresie, tatăl ei, Charlie ameninţă că o va trimite înapoi la mama ei. Speriată de acest fapt, Bella se hotărăşte să iasă împreună cu colega ei Jessica la film. Cu această ocazie, ea descoperă că poate auzi vocea lui Edward atunci când se află în situaţii primejdioase. Dorind cu disperare să îi audă vocea din nou, Bella decide să se pună cu bună ştiinţă în situaţii riscante. Ea cumpără două motociclete şi i le dă prietenului ei, Jacob, rugându-l să le repare pe amândouă şi apoi să o înveţe să meargă pe una dintre ele. Prietenia lor se dezvoltă din ce în ce mai mult şi Bella reuşeşte să îşi mai revină puţin. Însă nici Jacob nu duce lipsă de secrete - el este vârcolac, duşman natural al vampirilor, care şi-a jurat să protejeze oamenii de „cei reci”. Bella îi află secretul după ce e atacată de vampirul Laurent, fost tovarăş al lui James. Un grup de lupi gigantici o salvează, iar fata descoperă ulterior că şi prietenul ei se numără printre aceştia. Dar problemele nu s-au încheiat o dată cu moartea lui Laurent - pe urmele Bellei se află acum Victoria, iubita lui James, care e decisă să răzbune moartea partenerului ei.

Pentru a auzi din nou vocea lui Edward, Bella sare de pe o stâncă (un sport practicat adesea de tinerii din La Push) şi aproape că se îneacă, dar e salvată la timp de Jacob. In aceeasi seara, Alice, sora lui Edward, se întoarce alarmată în Forks. Ea îi explică Bellei că a avut o viziune cu ea aruncându-se de pe stâncă, şi că a crezut că încearcă să se sinucidă. În vremea aceasta, Edward este informat greşit de către Rosalie, cealaltă soră a sa, că Bella a murit, drept pentru care se îndreaptă spre Italia, cu intenţia de a le cere vampirilor Volturi să îl ucidă. Din fericire, Alice şi Bella reuşesc să îl oprească la timp, însă Volturi cer ca Bella să fie transformată la rândul ei în vampir, ameninţând că în mod contrar o vor ucide pentru a se asigura că secretele lor nu vor fi trădate. Cei trei sunt nevoiţi să promită că Bella va deveni vampir.

La întoarcerea în Forks, Edward îi mărturiseşte Bellei că de fapt nu a încetat niciodată să o iubească şi îi cere iertare, explicând că a crezut că făcea ceea ce era mai bine pentru ea. Bella îl iartă şi îşi exprimă din nou dorinţa de a deveni vampir, însă Edward tot nu este de acord, fiind de părere că el şi familia lui o pot proteja de Volturi. Fata decide să îi roage pe cei din familia Cullen să voteze asupra acestui fapt, şi toţi votează pentru, mai puţin Edward şi Rosalie. Edward însă este de acord ulterior să o transforme chiar el în vampir, dar numai cu condiţia ca ea să se mărite cu el.

Filmul va fi lansat pe 26 Noiembrie in Romania. De-abia astept! I love you

MesajSubiect: Re: Despre New Moon   

Sus In jos

Despre New Moon
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Despre anii de studentie/liceu si importanta lor pentru viitor
» Despre catei.
» Despre masinile de tricotat
» Discutii despre croitorie -2